Akcia 5 – Biele Karpaty III.

02. 10. 2010 Štvrtok – Biele Karpaty III.

Ráno o štvrť na šesť vyrážam z domu s veľkými predsavzatiami. Chcem sa za dva dni dostať do Hodonína. Realita ma však trošku uzemnila. V Květnej o siedmej ešte vydávam posledné pokyny po telefóne chlapom na firme. Potom vyrážam po zelenej značke na Veľkú Javorinu.

Čím idem vyššie, tým je chladnejšie. Pofukuje vietor a keď prichádzam k Holubyho chate, tak je celkom slušná hmla. Na chate som si dal cesnačku a čierny čaj. Prezliekam si tričko a potom sa púšťam po červenej snp-ečke. Strácam výšku a lesom po hrebeni sa dostávam k Dibrovovmu pomníku.
Tu opúšťam červenú a opäť po zelenej sa presúvam až na Šibenický vrch. Zase som stratil výšku, no z tohto vrchu je veľmi slušná vyhliadka. Potom už viac menej lesom a lúčinami sa predieram pomaly dopredu. Ide sa dosť zle, lebo je na chodníku veľa blata. Pri smerovníku Kubíkuv vrch sa začína modrá značka, ktorá ma sprevádza až do konca dnešnej túry. Takže po modrej cez Krúžok a Kamenné vráta šlapem a šlapem.
Začínam mať toho plné zuby. Šmykľavý terén ma spomaľuje. Robím krátke prestávky na dopĺňanie kalórii. Modrý chodník je koncu dosť nevýrazný a slabšie značený. Niekedy sa musím vracať a hľadať pokračovanie. Skrátka na hraničný prechod Veľká nad Veličkou/Vrbovce som došiel pred druhou hodinou. Som vyčerpaný a hladný.
Najedol som sa a potom zhodnotil situáciu. K penziónu Jana ma čakalo ešte zhruba sedem hodín šlapania. Čiže na dnes nereálne, keďže o siedmej je už tvrdá tma. Skrátka pri odhade som sa riadne sekol. Cestu M.Kudeříkové musím odložiť na inokedy. Dnes som absolvoval necelých 25 km. Pustil som sa pešo po ceste smerom na Myjavu a po chvíli som chytil stopa. Ochotná ženská ma za 20 € odviezla až do Květnej k autu.  Mám poučenie do budúcna, že plánovanie ani jednej túry sa nemôže zanedbať. Takže nabudúce….Nie je možné pridávať komentáre.